13 utøvere på Lerøy-samlinger
Postet av Torbjørn Andersen den 7. Mai 2025
13 av LIF friidretts utøvere født i 2011 og 2012 er med på årets Lerøy-samlinger.
Hovedbildet i artikkelen. Foto: Torbjørn Andersen
Lerøy-lekene er Norges Friidrettsforbunds regionale arrangement for aldersgruppen 13 og 14 år. I forkant av hovedarrangementet på Rjukan 30. og 31. august er det flere samlinger.
I 2025 er det de som er født i 2011 og 2012 som skal i aksjon på Rjukan (region Østlandet). Utøverne tas ut til kretslag og konkurrerer på vegne av kretsen.
Hensikten med lekene er å rekruttere flere til å satse på friidrett og hindre frafallet. Oslo og Akershus friidrettskretser ønsker å bygge opp et godt lagmiljø på tvers av klubbene for denne aldersgruppa slik at vi har med flest mulig, lengst mulig.
Flere av dem som er med på Lerøy-samlingene. Foto: Torbjørn Andersen
I forkant av Lerøy-lekene arrangeres en rekke treningsamlinger, bedre kjent som Lerøy-samlinger, der alle 13- og 14-åringer fra de to kretsene Oslo og Akershus kan delta.
På disse samlingene er målet å bli godt kjent, bygge et positivt lagmiljø, trene og ha det gøy. De fleste samlingene har en god blanding av trening og sosiale aktiviteter, mens andre kun har et sosialt innhold.
Flere friidrettsartikler:
Velkommen til Lambertsetersprinten (LIFs nettside)
Sesongåpning som smakte godt (LIFs nettside)
Imponerer på Tyrvingtabellen (LIFs nettside)
LIF friidrett takker for støtte (LIFs nettside)
Planlegger å løpe på hjemmebane (LIFs nettside)
Kjempetid på 60 meter hekk (LIFs nettside)
Relaterte lenker:
Sjekk: Samleside for Lerøy (Oslo og Akershus friidrettskrets)
Følg: Lambertseter IF friidrett (Facebook)
Følg: Lambertseter IF hovedside (Facebook)
Følg: Lambertseter IF hovedside (Instagram)
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.
Siste fra Torbjørn Andersen

Sommerhilsen fra LIF
20.06.2025

Topp fotballtur til Sverige
16.06.2025

Topp innsats på Lambertseter
16.06.2025

- Stolt av deg, Andrea!
13.06.2025

Peter Pan-løpet arrangeres 14. juni
10.06.2025

Reisebrev fra Fredrikstad cup
09.06.2025