Kunstgressbanen er åpnet!
Postet av Torbjørn Andersen den 15. Des 2023
Her er håndtrykket som bekrefter at Lambertseter IF igjen har driftsansvaret for kunstgressbanen i Lambertseter Idrettspark.
Driftsleder Arve Moen i Lambertseter IF og prosjektleder Roar Otto Andersen i BYM (Bymiljøetaten) takker hverandre for godt samarbeid.
Begge to roste hverandre for innsatsen i forbindelse med oppgraderingsprosessen.
«Samarbeidet har fungert som kniv i varmt smør», sa Andersen i forbindelse med overleveringen av driftsansvaret for banen.
Utvidet syv meter
Arbeidet som startet 23. august i 2023 har resultert i en flott ny kunstgressbane, som ble overlevert fredag 15, desember.
Banen er utvidet syv meter i lengden i byggeprosessen. I tillegg er det lagt til rette for innbytterbokser og kommet et eget snødeponi. Dette snødeponiet skal bare brukes for kunstgressbanen og ikke for områdene rundt på Lambertseter.
Nye gjerder på plass
Ballfangernettene bak målene er skiftet. I tillegg er det kommet nye gjerder rundt banen.
Utskifting av lysarmatur til LED er foreløpig ikke ferdigstilt. Arbeidet med dette vil pågå fram til midten av januar 2024. I mellomtiden blir det en provisorisk lysanordning.
Bildene i artikkelen. Foto: Torbjørn Andersen
Relaterte artikkel:
Statusrapport kunstgressbanen november (LIFs nettside)
Statusrapport kunstgressbanen oktober (LIFs nettside)
Statusrapport for kunstgressbanen september (Lambertseter IFs nettside)
Slik blir ny kunstgressbane (Lambertseter IFs nettside)
Nå er kunstgressbanen stengt (Lambertseter IFs nettside)
Relaterte lenker:
Følg Lambertseter IFs hovedside på Facebook (Facebook)
Følg Lambertseter IFs hovedside på Instagram (Instagram)
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.
Siste fra Torbjørn Andersen

Endelig cup for G2019
04.06.2025

God stemning under KM stafett
03.06.2025

Topp LIF-innsats på Bislett
01.06.2025

Nyopprykket og tabelltopp
29.05.2025

Ubeseiret i 2025
28.05.2025

LIFs nye spydspiss
28.05.2025